Listopad 2012

Twilight Saga

30. listopadu 2012 v 18:07 | Maruška |  Kristen Stewart a Robert Pattison
Stmívání (anglicky The Twilight Saga) je série čtyř románů s upíří tématikou americké autorky Stephenie Meyerové. Tyto romány pojednávají období v životě Isabelly "Belly" Swanové, dospívající dívky, která se přestěhuje z Arizony do městečka Forks ve státě Washington a její osud se proplete s osudy klanu upírů, kteří zde žijí.
Příběh je z valné části napsán z pohledu dospívající Isabelly (Belly) Swanové, v závěru třetí knihy a v knize čtvrté jsou však vloženy části vyprávění jedné z postav, Jacoba Blacka. Půlnoční slunce, "pátý", nedokončený díl ságy, se věnuje příběhu první knihy z pohledu Edwarda Cullena, který je po Belle druhou hlavní postavou.
První díl ságy Stmívání (anglicky Twilight) byl publikován roku 2005, následovaly knihy Nový měsíc (anglicky New Moon), Zatmění (anglicky Eclipse) a Rozbřesk (anglicky Breaking dawn). Do ságy lze řadit i nedokončené Půlnoční slunce (anglicky Midnight Sun), které ještě není vydané.
Od vydání prvního románu, Twilight, v roce 2005, získaly knihy obrovskou popularitu a komerční úspěch po celém světě. Sága Stmívání je všeobecně označována jako upírská romance pro mladé čtenáře. První kniha se v roce 2008 dočkala filmového zpracování a žánrově se jedná o akční romantický fantasy triller.

Obsah

Příběh :

Stmívání

Bella Swanová se stěhuje z Phoenixu v Arizoně, aby žila se svým otcem ve městě Forks ve Washingtonu a umožnila tak své matce cestovat s jejím novým manželem, hráčem nižší baseballové ligy. Poté, co se Bella přestěhuje do Forks, potkává tajemného, pohledného mladíka, Edwarda Cullena, který ji proti vlastní vůli velmi přitahuje. Nakonec Bella poznává, že Edward je členem rodiny upírů, která raději pije krev zvířat než lidskou krev. Edward a Bella se do sebe zamilují, ale James, sadistický upír z jiného klanu upírů, je posedlý stopováním Belly. Edward a ostatní z rodiny Cullenů Bellu ochraňují. Bella uteče do Phoenixu do Arizony, kde je podvedena Jamesem, který se ji pokouší zabít a dostává se s ním do konfrontace. Bella je vážně zraněna, ale Edward ji zachrání a vrací se společně zpět do Forks, James je mrtev.

Nový měsíc

Edward a jeho rodina opouští Forks, protože Edward věří, že ohrožuje Bellin život. Bella upadá do hluboké deprese, až do doby, kdy se začne rozvíjet silné přátelství mezi ní a Jacobem Blackem, který, jak Bella zjišťuje, má schopnost přeměnit se ve vlka. Jacob a ostatní vlci jeho kmene musí Bellu chránit před Victorií, upírkou, která se snaží pomstít smrt svého druha Jamese, zabitím Belly. Dojde k nedorozumění, kvůli kterému Edward uvěří, že Bella je mrtvá. Rozhodne se proto spáchat sebevraždu ve Volteře, Itálii, ale zastaví ho Bella, doprovázená Edwardovou sestrou, Alice. Setkávají se s Volturiovými, mocným klanem upírů, a jsou propuštěni pouze za podmínky, že se Bella v blízké budoucnosti promění v upíra. Bella a Edward se opět shledávají, a ona a Cullenovi se vrací zpět do Forks.

Zatmění

Upírka Victorie (Jamesova družka z prvního dílu "Stmívání") vytváří armádu novorozenců - upírů k souboji s rodinou Cullenových a k zavraždění Belly, jako pomsty. Zatím, Bella je nucena si vybrat mezi jejím vztahem s Edwardem a přátelstvím s Jacobem. Edwardova upíří rodina a Jacobova vlčí smečka spojují síly k úspěšnému zničení Victorie a její armády upírů. Nakonec Bella dává přednost Edwardově lásce před Jacobem a souhlasí, že si ho vezme.
Kniha Krátký druhý život Bree Tannerové (The Short Second Life of Bree Tanner) popisuje stejné události jako Zatmění, tentokrát ale z pohledu mladičké upírky Bree, která je později zabita Volturiovými.

Rozbřesk

Čtvrtá a také poslední kniha ságy je rozdělena do tří knih. První patří Belle, druhá Jacobovi a třetí opět Belle.
Bella a Edward jsou oddáni, ale jejich svatební cesta se zkracuje, když Bella zjistí, že je těhotná. Její těhotenství postupuje velmi rychle a silně ji oslabuje. Téměř zemře při porodu její a Edwardovi napůl upíří a napůl lidské dcery, Renesmee, Edward však vpraví do Belly svůj jed, aby ji zachránil život a změní ji tak v upíra. Upír z jiného klanu vidí Renesmee a splete si ji s nesmrtelným dítětem. Informuje Volturiovy, o tom, že existence takových bytostí porušuje zákon upírů. Cullenovi shromáždí svědky - upíry, kteří mohou dosvědčit, že Renesmee není nesmrtelné dítě. Po intenzivní konfrontaci Cullenovi a jejich svědci přesvědčí Volturiovy, že dítě nepředstavuje pro upíry nebo jejich tajemství žádné nebezpečí, Volturiovi je nechávají v klidu.

Půlnoční slunce

Podle informací na autorčiných oficiálních stránkách Stephenie zatím nehodlá dopisovat pátý a prý poslední díl upírské ságy - Půlnoční slunce (Midnight Sun). Měl to být Twilight po druhé. Rozdíl by byl v tom, že by to bylo z pohledu Edwarda (Jednička je z pohledu Belly)... Spisovatelka dala své kopie rukopisu svým přátelům a někdo z nich je uveřejnil na internetu. Podle svých slov moc dobře ví o koho se jedná a moc jí to mrzí. Ztratila tak důležité vlákno a příběh zatím nehodlá dopsat. Prý se chce věnovat rodině. Zveřejněné kapitoly uveřejnila i na svých oficiálních stránkách. Údajně dala Stephenie jednu kopii k přečtení i představiteli Edwarda Cullena (Robert Pattinson), aby se lépe vžil do role.
Edwardovi se jeho život zdá být nudným... každý den předstírá že je někdo jiný. Až do chvíle než se objeví nová žákyně - Isabella Swan. První čeho si všimne je, že nemůže číst její myšlenky. Druhá věc je, že má neuvěřitelnou chuť po její krvi. A třetí? Má potřebu ji chránit před problémy, do kterých se Bella dostává až podivně často... dokáže ji ale ochránit před sebou samým?
Konec části článku, která vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.

Ceny a ocenění, zajímavosti

  • A New York Times Editor's Choice
  • A Publishers Weekly Best Book of the Year
  • An American Library Association "Top Ten Best Book for Young Adults" and "Top Ten Books for Reluctant Readers"
  • Přeloženo do dvaceti jazyků
  • Newyorský bestseller
  • Nejlépe prodávaná kniha roku 2008
!!! PvK !!!
Díky Maruška :-)Robert Pettinson - Wikipedie

30. listopadu 2012 v 14:12 | Maruška |  Robert Pattison

Robert Pattinson

Robert Pattinson

Robert Pattinson na Comic Conu roku 2012.
Rodné jménoRobert Thomas-Pattinson
Narození13. květen 1986 (26 let)
UK Londýn, Spojené království
AliasRob
Aktivní roky2004 - současnost
SídloLondýn
Významné roleCedric Diggory (Harry Potter a Ohnivý pohár), Edward Cullen (Stmívání)
Robert Pattison (* 13. května 1986 v Londýně, Spojené království) je britský herec, muzikant a model.

Kariéra

S herectvím začal ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu podle ságy o Nibelunzích Království prstenu a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoonovou. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.
V roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoryho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. (Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.)
V roce 2008 si zahrál roli upíra Edwarda Cullena ve filmu Twilight sága: Stmívání (Twilight). Vystupoval po boku herečky Kristen Stewartové, se kterou žije. Tato role mu přinesla velkou popularitu.
V březnu roku 2009 začal Pattinson natáčet pokračování ságy Stmívání s názvem Twilight sága: Nový měsíc (New Moon). Tento film přišel do kin v listopadu 2009. Dále byla natočena pokračování Zatmění a Rozbřesk. Pattinson také v roce 2010 natočil film Nezapomeň na mě.

Filmografie

RokFilmRolePoznámky
2004Jarmark marnosti (Vanity Fair)Rawdy Crawley
Království prstenu (Ring of the Nibelungs)Giselhertelevizní film
2005Harry Potter a Ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)Cedric Diggory
2006The Haunted AirmanToby Juggtelevizní film
2007The Bad Mother's HandbookDaniel Galetelevizní film
Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix)Cedric Diggory
2008How To BeArt
Little AshesSalvador Dalí
Twilight sága: Stmívání (Twilight)Edward Cullen
2009Twilight sága: Nový měsíc (The Twilight Saga: New Moon)Edward Cullen
2010Nezapomeň na mě (Remember Me)Tyler Roth
Twilight sága: Zatmění (The Twilight Saga: Eclipse)Edward Cullen
2011Voda pro slony (Water for Elephants)Jacob Jankowski
Bel AmiGeorges Duroy
Twilight sága: Rozbřesk, část 1 (The Twilight Saga: Breaking Dawn, part 1)Edward Cullen
2012Twilight sága: Rozbřesk, část 2 (The Twilight Saga: Breaking Dawn, part 2)Edward Cullen
CosmopolisEric Parker
2013Unbound Captives


!!! PvK !!!
Díky Maruška

Kristen Stewart - Wikipedie

30. listopadu 2012 v 14:03 | Maruška |  Kristen Stewart

Kristen Stewartová

Kristen Stewart
Rodné jménoKristen Jaymes Stewart
Narození9. duben 1990 (22 let)
USA Los Angeles, Californie
AliasKris, KStew
Aktivní roky2001 - současnost
RodičeJohn Stewart
SídloLos Angeles, Californie USA
Významné roleBella Swan - Stmívání
Joan Jett - The Runaways

Obsah

Osobní život

Kristen Stewart se narodila a vyrůstala v Los Angeles v Kalifornii. Její otec, John Stewart, je divadelní ředitel a televizní producent, který pracoval pro společnost Fox. Její matka, Jules Mann-Stewartová, kontroluje scénáře. Je původně z Maroochydore v australském Queenslandu. Do 7. třídy chodila Kristen Stewartová do školy, poté její výuka probíhala korespondenčně. Má staršího bratra Camerona Stewarta a dva adoptované bratry Taylora a Dana. Kristen je v současnosti zasnoubená s Robertem Pattinsonem. Robert dal Kristen druhou šanci a dle médií mají spadeno na svatbu.

Kariéra

Svou kariéru začala v osmi letech, kdy ji jeden agent viděl hrát vánoční hru. Její první role byla krátká, nemluvná v televizi Disney Channel v The Thirteenth Year. Následně se objevila ve filmu The Safety of Objects, ve kterém hraje uličnickou dceru svobodné matky. Pak dostala hlavní roli v hollywoodském filmu Úkryt (Panic Room) jako mrzutá, diabetická dcera rozvedené matky, kterou hrála Jodie Fosterová. Film měl pozitivní recenze a i herecký výkon Kristen Stewartové byl označen za dobrý.
Po úspěchu ve filmu Panic Room dostala další roli v thrilleru Cold Creek Manor, kde hraje dceru Dennise Quaida a Sharon Stoneové. Film byl neúspěšný. Její první hvězdnou rolí byla v dětském akčním komediálním filmu Catch That Kid s Maxem Thieriotem a Corbinem Bleu. Pak hrála Lilu ve filmu Undertow. Dále v televizním filmu Speak, založený na románu Halse Laurie Anderson.
V roce 2005 se objevila ve fantasticko-dobrodružném filmu Zathura, kde hraje Lisu - nezodpovědnou sestru dvou mladších kluků, kteří opouštějí svůj dům v kosmické lodi. V následujícím roce hrále Mayu ve Fierce People, režiséra Greffina Dunnela. Po tomto filmu získala roli Jess Solomon v thrilleru The Messengers.
V roce 2007 se objevila jako náctiletá Lucy Hardwickeová ve filmu Na území žen (In the Land of Women), romantickém dramatu s hvězdnou Meg Ryanovou a Adamem Brodym (O.C.). Film i výkon Kristen Stewartové se dočkaly smíšených recenzí. V témže roce si zahrála ve filmu Seana Penna Útěk do divočiny (Into the Wild). Její ztvárnění Tracy Tatro - mladé zpěvačky, která cítí náklonnost k mladému dobrodruhovi Christopheru McCandlessovi, se dočkalo pozitivních ohlasů. Potom hrála ve filmech Jumper a What Just Happened.
V roce 2008 dostala roli ve filmu Twilight (Stmívání), kde hraje sedmnáctiletou Bellu Swanovou, která se zamiluje do upíra Edwarda Cullena (Robert Pattinson). O rok později si zahrála tutéž roli v druhém pokračování ságy Twilight sága: Nový měsíc. O další rok později Twilight sága: Zatmění a následně i poslední dva díly Twilight sága: Rozbřesk.
V roce 2009 také dostala roli Joan Jett ve filmu The Runaways. Je to autobiografický snímek skupiny The Runaways, kde Joan Jett zpívá a hraje na kytaru.
Její další velkou filmovou rolí je Sněhurka a lovec, kde si zahrála hlavní roli jako Sněhurka po boku Charlize Theronové a Chrise Hemswortha.
Objevila se také ve filmu Welcome to the Rileys.

Filmografie!!! PvK !!!
Ahoj Maruška :-)

Robert Pettinson - KLAVÍRISTA

30. listopadu 2012 v 14:00 | Maruška |  Robert Pattison
Viděla jsem na youtubku že Robert Pettinson hraje na klavír ( musím uznat,moc hezky)
ale také zpívá.Našla jsem pár jeho klipů,ale moc tam nezpívá.
Dám vám je semka...
Dám semka také jak hraje na klavír.
JE TO FAKT BOŽSKÝ.
Tak napřed ten klavír...

... a taky známá písnička,ale moc PĚKNÁ! ! !

... a další!!!
Je to blbá kvalita,ale zvuk je moc KRÁSNEJ ! ! !


...a teď ten zpěv ! ! !

!!! PvK !!!
Díky Maruška :-)

Nikky Reed - Rosali se svým manžele natočila klip po posledním filmu Twilight Sagy

30. listopadu 2012 v 13:50 | Maruška
Nikky Reed se svým manželem Paulem McDonaldem
natočila klip po posledním díle Stmívání - Twilight Saga
Je tam plno scének z celé série Twilight Sagy.
Je to trochu smutný,ale zato moc hezký!!! :-)

!!! PvK !!!
Díky Maruška :-)

Omluva ! ! !

28. listopadu 2012 v 20:34 | Maruška
Ahoj všichni...
omlouvám se za to,že jsem tady dlouho nebyla.
Měli jsme hodně učení a taky kroužky.
Ta 6.třída je fakt MAKAČKA ! ! ! :-D
Zítra ( 29.listopadu 2012 )
tu nebudu,protože mám fakt nabitej den.
Jedu ze školy do klavíru,pak do nauky a nakonec do 20 : 00
mám tancování.
V pátek a o výkendu tu budu hodně!!!
Tak se mějte,a kdyby někdo chtěl do affs,tak ať se zapíše.
Přeji pěkný zbytek večera.

Ahoj Maruška :-)

Odpustil jí ! ! !

28. listopadu 2012 v 14:39 | Maruška |  Kristen Stewart a Robert Pattison
Kristen Stewart a Robert Pattinson opět tvoří pár.
Kristen Stewart a Robert Pattinson opět tvoří pár. fotobanka Profimedia

Odpustil jí! Robert Pattinson a Kristen Stewart jsou zase spolu

18. září 2012 11:59
Vztah Kristen Stewart (22) a Roberta Pattinsona (26) se zdál byt ztracený. Vypadalo to, že pohledný herec své přítelkyni a herecké kolegyni nevěru s režisérem Rupertem Sandersem neodpustí, naštěstí to ale dopadlo jinak. Robert dal půvabné představitelce Belly Swan z Twilight ságy šanci.
Kristen se prý Robertovi omluvila a přísahala, že se Sandersem nespala. "Rozhodli se, že bez sebe nemůžou být. Kristen Robertovi vylila srdce a řekla mu, že to bylo jedinkrát a byla to velká chyba," napsal britský The Sun.
Slavný pár se teď stěhuje do Los Angeles a doufá, že se jim podaří jejich vztah obnovit.
"Po mnoha dlouhých plačtivých rozhovorech to vyřešili. Robert vidí, jak toho Kristen upřímně lituje a zcela jí odpustil. Opravdu milují jeden druhého," dodal The Sun. ■

Kristen Stewart v brýlích :-)

28. listopadu 2012 v 14:30 | Maruška |  Kristen Stewart
Kristen Stewart módní doplněk velmi sluší.

Kristen Stewart módní doplněk velmi sluší.

Jak se vám líbí? Kristen Stewart se objevila na veřejnosti v brýlích. Připomínala svědomitou školačku


28. listopadu 2012 11:12

Jeden z nejsledovanějších párů současnosti, herce Kristen Stewart (22) a Roberta Pattinsona (26), přistihli paparazzi na letišti v New Yorku, kam přiletěli po návštěvě příbuzných z Londýna.

Oba herci se snažili co nejrychleji se proplést davem fotografů a zmizet z dosahu médií. Robert byl oblečen do džínů, bílého trička a tmavé bundy, oči si zakrýval slunečními brýlemi.
Kristen zvolila také džínové kalhoty, bílé tričko a rozepínací šedý svetr, přes který měla přehozený tmavý kabát. Na očích měla, stejně jako její přítel, brýle, ale na rozdíl od Roberta šlo o brýle dioptrické. Nutno podotknout, že představitelce Belly Swan, která se s takovým módním doplňkem příliš často na veřejnosti neobjevuje, sedly. ■


Kristen Stewart a Rober Pettinson - POD JEDNOU STŘECHOU!!!

23. listopadu 2012 v 14:04 | Maruška |  Kristen Stewart a Robert Pattison
Robert Pattinson a Kristen Stewart jsou jedním z nejsledovanějších párů současnosti.

Ti to vzali hopem! Robert Pattinson a Kristen Stewart se k sobě nastěhovali


Podle magazínu US Weekly, který jako první přišel s informací týkající se nevěry krásné herečky, bydlí známí představitelé hlavních rolí z Twilight ságy, Robert Pattinson (26) a Kristen Stewart (22), opět pod jednou střechou.
Dvojice, která se po hereččině nedávném "úletu" s režisérem Rupertem Sandersem dala opět dohromady, ještě před pár týdny tvrdila, že nebude tlačit na pilu, a rozhodně nemá v úmyslu obývat jeden dům.
"Žijí spolu," řekl magazínu zdroj z jejich blízkého okolí. Ten dále uvedl, že jejich hnízdem lásky se stala vila v Los Feliz, kterou si Kristen minulý měsíc pořídila za 41 miliónů devět set tisíc korun.
Jestli takhle podle Kristen a Roberta vypadá to, když se netlačí na pilu, zajímalo by nás, jak si představují vážný vztah. ■


Robert Pattinson a Kristen Stewart jsou jedním z nejsledovanějších párů současnosti.
Robert Pattinson a Kristen Stewart jsou jedním z nejsledovanějších párů současnosti. ■

Luxusní dům Kristen Stewart, kde podle zahraničního magazínu oba herci bydlí.
Luxusní dům Kristen Stewart, kde podle zahraničního magazínu oba herci bydlí. ■

Kristen a Rupert Sanders, s nímž údajně podvedla Roberta.
Kristen a Rupert Sanders, s nímž údajně podvedla Roberta. ■


!!! PvK !!!
Díky Maruška

Kristen Stewart a Robert Pettinson - RODIČE???

23. listopadu 2012 v 14:02 | Maruška |  Kristen Stewart a Robert Pattison

Kristen Stewart a Robert Pattinson údajně čekají potomka.Robert Pattinson a Kristen Stewart prý budou rodiči! Podle zahraničního magazínu je herečka těhotná
Herci Kristen Stewart (22) a Robert Pattinson (26) se v posledních letech těší velké oblibě. Představitelé zamilované dvojice Belly Swan a Edwarda Cullena z úspěšné Twilight ságy jsou partnery i ve skutečnosti.

I když se kvůli údajné nevěře mladé herečky jejich vztah na čas rozpadl, dali se opět dohromady a svou lásku zpečetili tím nejkrásnějším - miminkem. Alespoň to tvrdí magazín OK!
Tvůrci časopisu tak zřejmě usoudili z toho, když slavná dvojice prohlásila, že by se jí líbilo vychovávat dítě. V plátku se dále dočtete o tom, jak šťastní oba byli, když se novinu dozvěděli a že potomka počali v Anglii. Dokonce prý oba přestali kouřit.
Jak pravdivé jsou ale výše uvedené zprávy, to není zřejmé. Magazín psal o hereččině těhotenství už v minulosti - a to v roce 2010.

!!! PvK !!!
Díky maruška